Przejdź do treści
11°CPowietrze: bardzo dobre sobota, 24 października 2026 · imieniny: Rafała, Marcina wschód 07:20 · zachód 17:24
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 23 Sprawozdanie Komisji o komisyjnym projekcie uchwały w sprawie uznania projektu dyrektywy Rady zmieniającej dyrektywy 2003/49/WE, 2009/133/WE, 2011/96/UE, (UE) 2016/1164, (UE) 2017/1852, (UE) 2025/50 w odniesieniu do uproszczenia unijnych ram opodatkowania bezpośredniego oraz wspierania wzrostu i konkurencyjności UE za niezgodny z zasadą pomocniczości (druki nr 3241 i 3246)

22.10.2026 19:21, 67. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 204

Wynik głosowania

Przyjęte głosowanie nad całością projektu

Za głosowało 433 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
433 99,5%
Przeciw
2 0,5%
Wstrzymało się
0 0,0%
Nie głosowało
25

Procenty liczone od 435 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Płońsk

Za 10

Nie głosowali 1

Posłowie związani z miastem Płońsk

O czym było głosowanie

Komisyjny projekt uchwały w sprawie uznania projektu dyrektywy Rady zmieniającej dyrektywy 2003/49/WE, 2009/133/WE, 2011/96/UE, (UE) 2016/1164, (UE) 2017/1852, (UE) 2025/50 w odniesieniu do uproszczenia unijnych ram opodatkowania bezpośredniego oraz wspierania wzrostu i konkurencyjności UE za niezgodny z zasadą pomocniczości

projekt komisyjny, stan: uchwalony, druki nr 3241, 3246

Sprawozdawca: Izabela Leszczyna

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156147108
PiS1471361010
Rozwój Plus4039001
PSL-Trzecia Droga3231001
Lewica2120001
Konfederacja1616000
Centrum1514001
Polska 20501513002
niezrzeszeni77000
Demokracja Bezpośrednia44000
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej32001

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 24.10.2026 16:35; głosowanie pobrane: 22.10.2026 19:35